Mycie silnika samochodu – po co myjemy silnik?


Oczywiście każdy kierowca mniej lub bardziej regularnie odwiedza myjnię, aby sprawić, by samochód prezentował się znakomicie. Warto jednakowoż zdawać sobie sprawę z tego, że dbanie o karoserię nie jest jedyną kwestią, o której należy pamiętać.

Czasami zdarzają się również sytuacje, w których niezbędne jest mycie silnika. Warto dowiedzieć się nieco więcej na temat tego, na czym dokładnie polega i jak przebiega procedura czyszczenia silnika, kto się tym zajmuje i w jakich przypadkach warto podjąć się mycia silnika. Opowiemy także również o tym, czym różni się mycie silnika benzynowego i mycie silnika diesla – są to bowiem kwestie, o których wie stosunkowo mało kierowców, a zdecydowanie warto mieć odnośnie nich pełną świadomość.

Kiedy warto podjąć się mycia silnika?

Oczywiście nie trzeba podczas każdej wizyty na myjni dokonywać czynności, jaką jest czyszczenie silnika. Wręcz przeciwnie – byłoby to zupełnie nieopłacalne i marnotrawiące czas. Warto jednakowoż wiedzieć, że mycie komory silnika tudzież innych jego elementów jest konieczne wtedy, kiedy nastaje wyciek oleju lub inne zabrudzenia tego rodzaju przeszkadzają w odpowiedniej pracy silnika. Wtedy należy bez wątpienia umyć silnik przy pomocy chociażby myjki ciśnieniowej, ponieważ czysty silnik jest gwarancją odpowiedniej pracy samochodu. Może się wydawać to mało znaczącym czynnikiem, ale jest zdecydowanie bardziej istotny, niż funkcjonuje to w powszechnym mniemaniu. 

Czyszczenie silnika – czy warto podejmować się czyszczenia silnika na własną rękę?

Z racji tego, że silnik zawiera różnego rodzaju przewody wysokiego napięcia oraz elementy opierające się na zapłonie samoczynnym, umycie silnika zdecydowanie lepiej zlecić profesjonalnej firmie zajmującej się tego rodzaju czynnościami.

Specjaliści w zakresie mycia silników z pewnością doprowadzą silnik samochodu do perfekcji (zwykle sprężonym powietrzem). Używany jest do tego także odpowiedni preparat do mycia silnika, który charakteryzuje się doskonałą wydajnością, dzięki czemu po umyciu silnika przez pewien czas będzie on nieco bardziej odporny na wszelkiego rodzaju zabrudzenia, niż zwykle.

Mycie takich elementów, jak cewki zapłonowe, pęknięcia głowicy czy elementy elektryczne warto zlecić wspomnianym fachowcom – będzie to dzięki temu proces w pełni bezpieczny, a przy tym niebywale skuteczny.

Mycie silnika benzynowego – czy różni się od mycia silnika diesla?

Wbrew pozorom mycie silnika benzynowego oraz tego napędzanego olejem napędowym nie różni się praktycznie pod żadnym względem – do obu stosuje się te same preparaty oraz te same urządzenia.

W przypadku obu należy dbać o instalację elektryczną oraz o nieruszanie gorącego silnika, ponieważ jest to zawsze ryzykowne. Przydaje się tutaj myjka ciśnieniowa, dzięki której myje się lepiej dostępne elementy silnika oraz szereg elementów plastikowych. Silnik benzynowy pod względem konstrukcji różni się nieco od dieslowego, ale mimo tego mycie przebiega bardzo, bardzo podobnie, niezależnie od rodzaju bloku silnika oraz innych jego elementów.

Waxoyl
Strona korzysta
z plików Cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.