Auto detailing – co to jest? Czym zajmuje się warsztat?


Większość z nas — kierowców — lubi posiadać auto, które jest czyste, zadbane i wygląda jak prosto z salonu. Wygląd samochodu bywa naszą wizytówką. Widząc kogoś w niezadbanym aucie, z którego wydaje się nieprzyjemny zapach, podświadomie budujemy sobie przeświadczenie o danej osobie. Mówią — jak nas widzą, tak nas piszą. To prawda, wygląd pojazdu jest istotny wśród kierowców. Niektórzy z nas dbają o samochód bardziej, niektórzy mniej. Najważniejsze jednak, że staramy się utrzymywać dobry wygląd karoserii czy lakieru. 

W sytuacji, gdy nie mamy czasu bądź chęci spędzać wolnych chwil nad czyszczeniem auta możemy to zlecić profesjonalistom. Tutaj pojawiają się coraz bardziej powszechne i popularne usługi auto detailingu. Na czym to wszystko polega? W tym artykule postaramy się wytłumaczyć fenomen tych usług.

W jakim celu wykonuje się usługi auto detailingu?

Jak wspomnieliśmy powyżej – każdy z nas lubi posiadać zadbany samochód. Często wiąże się także z osobistą renomą. To jeden z wielu powodów, dla których ludzie korzystają z usług car detailingu. Wśród nich znajdziemy także inne powody, które są równie istotne. Jednym z nich jest chęć podniesienia wartości rynkowej pojazdu. Dzięki temu w przypadku, gdy chcielibyśmy wymienić auto na nowe, mamy szanse zyskać więcej pieniędzy za poprzednie. 

Dodatkowo car detailing może być świetnym sposobem na przedłużenie żywotności auta. Wielu osobom zależy na tym, by samochód służył jak najdłuzej. To oczywiście zrozumiałe – zakup auta to niemały wydatek. Chcemy, by sprawował się długo i bezproblemowo. Korzystanie z takich usług jak car detailing, chociaż co jakiś czas, może zapobiec wielu potencjalnym problemom.

W niektórych autach istnieją też elementy wyjątkowo podatne na uszkodzenia. Ich zabezpieczenie pozwoli nie martwić się ewentualnym usterkom.

Czym jest auto detailing? 

Główny cel auto detailingu to zapewnienie Twojemu samochodowi pięknego wnętrza i zabezpiecznie powierzchni zewnętrznej. W skrócie — auto detailing polega na kompleksowym zadbaniu o Twoje auto. Nie ma znaczenia czy auto, które posiadasz jest używane, czy nowe. Auto detailing pozwoli na renowacje starych aut, jak i zabezpieczenie tych nowych. Jest to usługa, która polega nie tylko na dokładnym zabezpieczeniu środka samochodu, ale także jego zewnętrznej części. Wiele firm oferuje zabezpieczenia lakieru, powłoki lakierniczej.

SPA dla Twojego auta – jak sprawić, by znów wyglądało, jak prosto z salonu?

Czyszczenie auta podczas auto detailingu odbywa się przy pomocy specjalistycznych środków do pielęgnacji. Upewnij się, że firma, z której usług masz zamiar skorzystać, wykorzystuje tylko środki najlepszej jakości. W naszym warsztacie masz pewność, że korzystamy tylko z odpowiednich produktów, które stosowane są przez profesjonalistów.

Dodatkowo podczas mycia używa się specjalne materiały, których budowa dostosowana jest do specyfiki danej powierzchni. 

Jakich działań możesz oczekiwać po firmie zajmującej się car detailingiem?

Wstępne mycie nadwozia – czyli podstawowa czynność konieczna do wykonania kolejnych kroków. Polega ona na usunięciu największych zanieczyszczeń. Aby mieć pewność, że cały brud został usunięty dokładnie, zazwyczaj robi się to przy pomocy miękkich gąbek, ręcznie, aby nie uszkodzić lakieru.

Czyszczenie nadkoli i trudno dostępnych miejsc – w tym celu zazwyczaj dokonuje się demontażu kół. Koła są myte osobno, a jeśli klient posiada felgi, czyści się je przy pomocy specjalnych środków.

Rysy i mikrorysy – mycie auta na klasycznej myjni często wiąże się z używaniem szczotki, która może zostawiać rysy, zmatowienia itd. Aby je usunąć konieczne może być polerowanie karoserii. Wszystko robią profesjonaliści, którzy wiedzą, jak nie uszkodzić powłoki lakierniczej.

Czyszczenie i lakierowanie (jeśli konieczne) końcówki wydechu.

Dodatkowe usługi związane z woskowaniem woskiem naturalnym bądź syntetycznym. Zazwyczaj dokładnie ustalane z klientem.

To tylko część usług, które wykonują fachowcy w ramach całego auto detailingu samochodu. Jeśli nadal się zastanawiasz – nie wahaj się. Naprawdę warto.

Waxoyl