Jak wygląda proces polerowania szyb?


Szyby samochodu, mogą się pobrudzić jak i porysować tak samo łatwo jak lakier Twojego auta. Różnej wielkości rysy, mogą w dużym stopniu wpłynąć na bezpieczeństwo jazdy, poprzez zaburzoną widoczność.  Nie zawsze, ze względu na uszkodzenia, szybę należy od razu wymienić. Czasami istnieją inne rozwiązania, polerowanie szyb może skutecznie pomóc w pozbyciu się problemu. Powody zarysowań mogą być różne, najczęstszym jest zbyt długie zaleganie piasku oraz kurzu na wycieraczkach lub samochodzie. Możemy temu zapobiec, wymieniając pióra wycieraczek chociaż raz do roku. Gdy próbujemy oczyścić je spryskując płynem do spryskiwaczy, możemy tylko powodować jeszcze większe zarysowania, poprzez tarcie piasku. Kolejnym powodem, jest skrobanie szyby zimą. Jeśli używamy nieodpowiedniej skrobaczki, pewne jest że zarysowania powstaną.

Na czym polega polerowanie szyb?

Po pierwsze, musisz sprawdzić czy rysa znajdująca się na szybie, nadaje się do samodzielnej naprawy. Niestety, gdy uszkodzenia są głębokie, nie da rady zniwelować ich bez użycia profesjonalnego sprzętu. Istnieje zagrożenie, że przypadkiem możemy sprawić, że uszkodzenia się znacznie powiększą. W warunkach domowych, niezbędne będą niektóre akcesoria, między innymi polerka z regulacją obrotów oraz pasta polerska. Kiedy mamy do czynienia z większymi i poważniejszymi uszkodzeniami, lepiej jak skorzystamy z usług profesjonalistów, którzy posiadają niezbędny do tego sprzęt. Z jakimi kosztami musimy się liczyć? Dużo zależy od wielkości i głębokości rysy, poza tym od cennika firmy. Wymienić na nową czy polerować? Wystarczy skontaktować się z kilkoma firmami, zapytać o ceny i przeliczyć sobie opłacalność tej naprawy. 

Wątpliwości związane z polerowaniem szyb

Pięknie prezentujące się auto może zepsuć cały efekt, jeśli po otwarciu drzwi potencjalny kupiec spotka się z brudem, błotem i piaskiem. Aby tego uniknąć, dokładnie odkurz całe wnętrze samochodu, łącznie z tapicerkami. Jeśli na powierzchni tapicerek znajdują się plamy – upierz ją. Warto zastosować specjalistyczne preparaty ochronne, które nie tylko wydobędą wartościowe cechu tapicerki, ale również sprawią, że w aucie będzie unosił się przyjemny zapach.

Po oczyszczeniu wnętrza warto zadbać o szczegóły. Wskazana jest wymiana zniszczonych dywaników, opróżnienie bagażnika, schowku, kieszeni w drzwiach oraz popielniczki. Lepiej również pozbyć się ewentualnych wiszących choinek zapachowych, które już nie kojarzą się z wysoką jakością auta.

Waxoyl