Folia PPF na lampy samochodu – czy to dobre rozwiązanie? Odpowiadamy


Folie ochronne ppf określane są jako jedno z najtrwalszych zabezpieczeń lakieru samochodowego, które cieszy się ogromną popularnością. Folia zabezpieczająca to zaawansowane rozwiązanie, które daje pełną ochronę lakieru przed ewentualnymi uszkodzeniami mechanicznymi. Folie PPF można stosować również do ochrony delikatnych, a zarazem podatnych na uszkodzenia części nadwozia, a przede wszystkim elementów jak lampy samochodowe. Odpowiednia folia do oklejania i przyciemniania lamp to przede wszystkim taka, która posiada prawidłową przepuszczalność światła.

Jedną z największych zalet, jakie posiadają folie PPF to zdolność do samoregeneracji. Jest to sprawdzona ochrona, gdzie pod wpływem ciepła między innymi promieni słonecznych drobne zarysowania i uszkodzenia mechaniczne istotnie się zabliźniają. Ponadto folie ochronne to elementy, których nie trzeba odklejać, ani też wymieniać w momencie, kiedy pojawi się ewentualne zarysowanie. Zatem czy powinno się dokonywać montażu folii ppf?

Folia ochronna PPF – regeneracja reflektorów samochodowych

Folią bezbarwną ppf można doskonale zabezpieczyć nowo zakupione auto, bądź takie, które już posiadamy na stanie. Zarówno w jednym, jak i drugim przypadku w celu zapewnienia maksymalnego poziomu ochrony lakieru i innych elementów jak reflektorów samochodowych, zaleca się wcześniejsze przygotowanie do aplikacji folii. Cały zabieg polega na usunięciu zanieczyszczeń z elementów, na które nałożona zostanie folia ppf. Jednak w przypadku pojazdów używanych tego rodzaju czyszczenie będzie znacznie bardziej wymagające, ponieważ przed nałożeniem folii trzeba bardzo dokładnie oczyścić, nawet najmniejsze zabrudzenia.

Montaż folii, jak i późniejszy demontaż folii PPF nie wymaga specjalistycznych umiejętności, dlatego też można to wykonać we własnym zakresie. Niemniej, aby folia ochronna PPF doskonale spełniała swoje funkcje i posiadała trwałość, określoną przez producenta musi być precyzyjnie nałożona na czystą powierzchnię.

Najważniejsze zalety folii ochronnej PPF:

  • Skuteczna ochrona przed odpryskami np. od kamieni
  • Poprawy barwy lakieru
  • Zdecydowanie łatwiejsze czyszczenie auta
  • Wysokie zdolności do samoregeneracji
  • Doskonałe zabezpieczenie przed rysami i hologramami
  • Niewidoczna dla okna, co nie wpływa na efekt wizualny auta
  • Chroni przed ewentualnymi atakami wandalizmu.

Folia ochronna PPF na reflektory samochodowe

Folia ochronna ppf to doskonałe zabezpieczenie na różnego rodzaju lampy samochodowe. Wielu kierowców przekonało się już, że najbardziej eksploatowane powierzchnie w samochodzie, dość szybką ulegają zniszczeniu, kiedy nie mają odpowiedniego zabezpieczenia. Folia PPF to rozwiązanie, które zdecydowanie pozwala na dłuższy czas cieszyć się perfekcyjnym wyglądem samochodu.

Wykorzystując folie ochronne PPF idealnie zabezpiecza się swoje auto przed promieniowaniem UV, ponieważ powłoka folii posiada filtr UV, dlatego ekspozycja na słońce nie wpływa na strukturę lakieru.

Natomiast szerokie możliwości w zakresie samoregeneracji to niewątpliwie najważniejszy argument, szczególnie dla właścicieli pojazdów, którzy cenią sobie nieskazitelny wygląd samochodu. Folie spełniają również warunki określone w kwestii najwyższych parametrów ochronnych lakieru, klamek, wnętrza bagażników, a przede wszystkim reflektorów.

Waxoyl