Zabezpieczenie podwozia. Po co stosujemy środki antykorozyjne?


Każdy właściciel samochodu wie jak ważne jest dbanie o dobrą kondycję samochodu, chodzi przecież o nasze bezpieczeństwo. Problem korozji podwozia to nie tylko defekt kosmetyczny. Ubytki w podwoziu zagrażają bezpieczeństwu pasażerów, gdyż mają negatywny wpływ na konstrukcję pojazdu. Korozji na szczęście można zapobiec. Chcesz wiedzieć jak? Czytaj dalej!

Środki antykorozyjne – czy warto je stosować?

Hardwax Plus – idealna ochrona podwozia dla wszystkich rodzajów pojazdów.

Ochrona samochodu przed korozją podwozia często jest pomijana przez właścicieli samochodów. To duży błąd. Zabezpieczenie pojazdu przed zimą i rdzą jest bardzo ważne. Nie tylko ze względów bezpieczeństwa ale też ze względów finansowych. Ogniska rdzy mogą tak bardzo uszkodzić samochód, że jego naprawa może stać się nieopłacalna.

Warto temu zapobiec stosując dedykowane preparaty do ochrony samochodu przed korozją. Obecnie na rynku jest szeroki wybór specjalnych preparatów dedykowanych do tego celu. Koszt podstawowych produktów nie jest bardzo wysoki, dlatego warto zainwestować w dobrą ochronę pojazdu.

Co wybrać do konserwacji podwozia?

Prawidłową konserwację podwozia przeprowadzić można za pomocą wielu środków dostępnych na rynku. Do najpopularniejszych środków antykorozyjnych należą:

  • farby antykorozyjne do metali;
  • środki do konserwacji podwozia na pędzel;
  • tzw. baranki;
  • farby bitumiczne;
  • produkty w sprayu.

Wybór odpowiedniego preparatu powinien zależeć od własnych preferencji, doświadczenia w podobnych pracach oraz elementu podwozia, które ma być zabezpieczane. Preparaty w sprayu są bardzo łatwe w użyciu, więc świetnie sprawdzą się przy zabezpieczaniu dużych powierzchni.

Z kolei środki na pędzel, są bardzo precyzyjne, bardzo dobrze sprawdzą się więc przy konserwacji drobnych elementów.

Czym jest antykorozyjny baranek?

Baranek jest bardzo popularnym środkiem przeciw wilgoci i jednym z najskuteczniejszych preparatów zabezpieczających pojazd przed pojawieniem się rdzy.

Baranka antykorozyjnego można nakładać przy pomocy specjalnego pistoletu, ale występuje również w wersji ze sprayem. Oprócz działania antykorozyjnego zabezpiecza on także pojazd przed skrajnymi temperaturami i uszkodzeniami mechanicznymi jak, np. uderzenia kamyków czy żwiru.

Waxoyl 120-4 Plus – długotrwała ochrona pustych powierzchni samochodów, pojazdów
użytkowych, maszyn, rur itp.

Jak samodzielnie zabezpieczyć pojazd przed korozją?

Zabezpieczenie samochodu przed korozją to pracochłonny proces.

Wymaga on sporo czasu i cierpliwości a wykonać go trzeba bardzo dokładnie. Dlatego czasem warto skorzystać z pomocy fachowca. Jeśli jednak dysponujesz kanałem, cały proces możesz spróbować przeprowadzić samodzielnie. Jak to zrobić?

Zacznij od dokładnego przygotowania samochodu. Zabezpiecz elementy, które nie mogą mieć styczności z preparatem antykorozyjnym takie jak np. nadkola, elementy silnika czy plastiki.

Następnie oczyść podwozie ze wszelkich zanieczyszczeń i osusz, jeśli robiłeś to na mokro.

Kolejnym krokiem jest usunięcie widocznej rdzy przy pomocy materiałów ściernych i odtłuszczenie powierzchni przeznaczonej do zabezpieczenia. 

Odtłuszczoną powierzchnię pokryj podkładem i pozostaw do wyschnięcia.

Teraz nałóż preparat antykorozyjny i zaczekaj aż wyschnie (może to trwać nawet kilkanaście godzin).

Na koniec wystarczy powtórzyć ostatni krok i jeszcze raz zaaplikować środek do konserwacji podwozia

Antykorozja w Trójmieście?

Jeśli mieszkasz w Trójmieście i wolisz zaufać specjalistom – skorzystaj z naszych usług!

Antykorozja wykonana przez profesjonalistów na pewno wytrzyma dłużej. Sprawdź nasze usługi i jeśli masz pytania – zadzwoń. Z chęcią opowiemy Ci, jak pracujemy i zaproponujemy rozwiązanie dostosowane do Twoich wymagań.

Waxoyl