Zabezpieczenie samochodu przed korozją – jak działa antykorozja?
Rdza potrafi być prawdziwym prześladowcą samochodów. Zwłaszcza zimą kiedy służby drogowe posypują ulice solą. Korozja swoim zasięgiem najczęściej dotyka dolne partie aut – nadwozia i podwozia.
Zdaniem ekspertów dobrze jest raz na jakiś czas profilaktycznie konserwować pojazd. Ochrona przed korozją, jeśli nie jest przeprowadzana w odpowiedni sposób bywa zawodna. W związku z tym najlepiej jest powierzyć samochód specjalistom.
Ochrona antykorozyjna – wykorzystywane metody
Aktualnie cieszącym się największą popularnością sposobem jest pokrywanie powierzchni szczególnie narażonych na rdzewienie specjalnymi preparatami. Często są to płyny bazujące w swojej konsystencji na woskach, które po zastygnięciu wytwarzają powłokę ochronną. Mechanicy najczęściej do tego typu zabiegów korzystają z odpowiednich pistoletów wyposażonych w wirujące końcówki – dzięki ciśnieniu i ruchowi obrotowemu substancja może być dokładniej rozprowadzana po newralgicznych punktach.
Przed nałożeniem antykorozji niezbędne jest dokładne umycie i osuszenie miejsc, gdzie środek będzie implementowany. Czasem, w miejscach gdzie pojawia się rdza, trzeba ją usunąć przy pomocy papieru ściernego. Jeszcze tylko podkład antykorozyjny i można przechodzić do finalnej czynności – zakładania właściwej powłoki.
Nakładanie środka chroniącego przed rdzą jest stosunkowo prostą czynnością, którą z powodzeniem można wykonać samodzielnie. W internecie można znaleźć mnóstwo poradników, które przeprowadzają nas przez ten proces krok po kroku.
Kiedy jednak nie jesteśmy pewni, że w pojedynkę poradzimy sobie z tą kwestią należycie, lub zwyczajnie się nam nie chce, z pomocą przychodzi rynek. Istnieje całkiem sporo zakładów mechanicznych, które specjalizują się w konserwacji samochodów. Wiele z nich korzysta z szerokiej gamy metod, nierzadko sprawdzonych i dowodzących swojej skuteczności.