Mycie Silnika Gdańsk SOPOT Gdynia


Oczywiście nie trzeba podczas każdej wizyty na myjni dokonywać czynności, jaką jest czyszczenie silnika. Wręcz przeciwnie - byłoby to zupełnie nieopłacalne i marnotrawiące czas. Warto jednak wiedzieć, że mycie komory silnika tudzież innych jego elementów jest konieczne wtedy, kiedy nastaje wyciek oleju lub inne zabrudzenia tego rodzaju przeszkadzają w odpowiedniej pracy silnika. Wtedy należy bez wątpienia umyć silnik przy pomocy chociażby myjki ciśnieniowej, ponieważ czysty silnik jest gwarancją odpowiedniej pracy samochodu. Może się wydawać to mało znaczącym czynnikiem, ale jest zdecydowanie bardziej istotny, niż funkcjonuje to w powszechnym mniemaniu.
Cena mycia silnika zależy od wielu czynników, które należy wziąć pod uwagę.  Usługę mycia silnika należy rozróżnić na mycie silnika od góry oraz mycie silnika od spodu (zazwyczaj jest to droższa usługa w każdej firmie car detailingowej). Zastanów się także, czy Twoje auto jest bardzo zabrudzone, czy jednak wystarczy powierzchowne mycie silnika. Za czyszczenie zakamarków w komorze silnika, pozostałości błota czy piachu cena będzie wyższa niż podstawowe mycie silnika z wierzchu. Cena mycia silnika w Gdańsku zaczyna się od 50zł.  Ostateczną cenę ustalamy indywidualnie na miejscu.
Z racji tego, że silnik zawiera różnego rodzaju przewody wysokiego napięcia oraz elementy opierające się na zapłonie samoczynnym, umycie silnika zdecydowanie lepiej zlecić profesjonalnej firmie zajmującej się tego rodzaju czynnościami. Specjaliści w zakresie mycia silników z pewnością doprowadzą silnik samochodu do perfekcji (zwykle sprężonym powietrzem). Używany jest do tego także odpowiedni preparat do mycia silnika, który charakteryzuje się doskonałą wydajnością, dzięki czemu po umyciu silnika przez pewien czas będzie on nieco bardziej odporny na wszelkiego rodzaju zabrudzenia, niż zwykle. Mycie takich elementów, jak cewki zapłonowe, pęknięcia głowicy czy elementy elektryczne warto zlecić wspomnianym fachowcom - będzie to dzięki temu proces w pełni bezpieczny, a przy tym niebywale skuteczny. Jedną z najbardziej prawdopodobnych sytuacji jest uszkodzenie instalacji elektrycznej. Przewody wysokiego napięcia, które ciągną się przez nasze auto, to miejsce, w którym może dojść do zwarcia. Tutaj w przypadku mycia silników należy także zwrócić uwagę na jego typ - czy jest to silnik benzynowy czy diesel. Przy zapłonie samoczynnym, który znajduje się w dieslu ryzyko jest niewielkie. W przypadku silnika benzynowego ryzyko jest dużo wyższe, ponieważ istnieje możliwość uszkodzenia zapłonu iskrowego. To właśnie dlatego warto, aby za czyszczenie komory silnika zabrał się specjalista. Jeśli jednak bardzo chcemy zrobić to na własną rękę, niezwykle istotne jest, abyśmy przed tym poznali dokładną budowę jednostki napędowej. Pozwoli to zapobiec niepotrzebnym nerwom.
Wbrew pozorom mycie silnika benzynowego oraz tego napędzanego olejem napędowym nie różni się praktycznie pod żadnym względem - do obu stosuje się te same preparaty oraz te same urządzenia. W przypadku obu należy dbać o instalację elektryczną oraz o nieruszanie gorącego silnika, ponieważ jest to zawsze ryzykowne. Przydaje się tutaj myjka ciśnieniowa, dzięki której myje się lepiej dostępne elementy silnika oraz szereg elementów plastikowych. Silnik benzynowy pod względem konstrukcji różni się nieco od dieslowego, ale mimo tego mycie przebiega bardzo, bardzo podobnie, niezależnie od rodzaju bloku silnika oraz innych jego elementów
Czysty silnik to silnik, na którym łatwiej dojrzeć jakiekolwiek niepokojące zmiany. Po co myć silnik? Przede wszystkim chodzi tutaj o ewentualne wycieki. To zazwyczaj zły znak, który należy dokładnie sprawdzić w warsztacie mechanicznym. Jeśli nasz silnik jest zakurzony i brudny może być nam ciężej dostrzec wszelkie zmiany, które mogą wpływać na jego sprawne działanie. Mycie silnika warto wykonać także przed sprzedażą auta. Może to pozytywnie wpłynąć na decyzje potencjalnego kupującego. Jak wiadomo, zwykle najpierw kupujemy wzrokiem. Czysty silnik może skutecznie przekonać do zakupu. Jakie jeszcze są zalety mycia silnika? Jeśli utrzymujemy jednostkę napędową w dobrej kondycji, a lubimy sami serwisować swoje auto, może to zapobiec częstemu zagubieniu jakiejś mniejszej części. Odpowiednie mycie silnika pozwoli prawidłowo oczyścić i udrożnić otwory odpowietrzające silnik.

Mycie silnika – krok po kroku

  1. Zabezpieczenie elementów, do których nie może dostać się woda (tj. alternator, układ elektryczny itd.).
  2. Upewnienie się, że silnik jest zimny!
  3. Odkręcenie klamr akumulatora oraz zabezpieczenie ich.
  4. Użycie specjalnych preparatów według instrukcji producenta.
  5. Spłukanie silnika bardzo dokładnie, użyj jak najmniejszą ilość wody.
  6. Pozwolenie silnikowi wyschnąć.

Mycie silnika w Trójmieście

Silnik samochodu

Jeśli jesteśmy posiadaczami samochodu zazwyczaj chcemy, aby wyglądał on nieskazitelnie, nawet jeśli kupiliśmy go jako używany. Dbanie o samochód jest bardzo istotne nie tylko dlatego, że wpływa na jego wygląd, lecz także często potrafi wydłużyć jego czas eksploatacji. Odpowiednio zadbane auto wolniej traci na wartości, a to na pewno istotne dla każdego właściciela, który prędzej czy później będzie chciał zmienić swój pojazd na inny. 

Zazwyczaj często i bardzo dbamy o wnętrze i karoserię swojego auta. To oczywiście bardzo dobrze, jednak niestety zapominamy o ważnej kwestii, jaką jest mycie silnika. Brud na silniku osadza się bardzo szybko i łatwo. Wśród mechaników mówi się, że silnikowi jest wszystko jedno, czy jest brudny czy nie – będzie on działał niezależnie od zabrudzeń, które nieuchronnie osadzają się na nim w trakcie eksploatacji. Dbanie o stan jednostki napędowej ma jednak inne znaczenie. Dlaczego zatem warto czasem umyć silnik? Czy czyszczenie silnika mu jakkolwiek pomoże? 

Czystość wszelkich elementów samochodu to z pewnością kwestia, o którą warto zadbać, szczególnie jeśli zależy Ci na doskonałej prezencji swoich czterech kółek. Warto jednak mieć na uwagę kwestię, że czystość nie powinna dotyczyć jedynie elementów widocznych na pierwszy rzut oka, a więc lakieru, karoserii czy szyb, ale także wszelkich „wnętrzności” samochodu. W związku z tym warto zdecydować się na usługę, jaką jest mycie silnika.

Nie tylko bowiem pranie tapicerki jest potrzebne, aby cieszyć się ogromną frajdą z jazdy, ale także zadbanie o wszelkie elementy, które znaleźć można właśnie pod maską. Każde auto będzie za to z pewnością wdzięczne.

Aby przeprowadzić tę usługę bardzo sprawnie i w niewygórowanej cenie, zachęcamy do skorzystania z naszych usług na terenie miasta Sopot, Gdańsk, Gdynia. Dowiedz się, z jakiego powodu warto skorzystać z naszych usług i dlaczego jesteśmy specjalistami w swoim fachu w okolicznej branży.

Zadbaj o stan swojego silnika – mycie najwyższej jakości

Orunia, a może Łostowice? Niezależnie od tego, w jakiej dzielnicy Gdańska, Sopotu, czy Gdyni mieszkasz, z pewnością powinieneś skorzystać z usług fachowców w swojej branży. Mycie silnika, ale również podwozia oraz konserwacja wszelkich elementów tego wymagających.

W zakres naszej oferty wchodzi mnóstwo czynności, których ogólnym zadaniem jest doprowadzenie do doskonałego stanu oraz czystości wszystkich samochodów, które mamy przyjemność gościć w siedzibie naszej firmy. Lokalizacja jest na tyle dogodna, że możemy pochwalić się stałym gronem klientów mieszkających na terenie całego Trójmiasta.

Zapraszamy do odwiedzenia naszej siedziby – do każdego klienta oraz jego samochodu podchodzimy indywidualnie, aczkolwiek z odpowiednim profesjonalizmem, w związku z czym bez wątpienia możesz liczyć na fachową obsługę oraz zapewnienie najwyższej jakości usług takich jak wspominane mycie silnika czy też pranie tapicerki.

Praca przy silniku samochodu

Mycie silnika przez specjalistów – Gdańsk, Sopot, Gdynia

Silnik samochodu

Już teraz skontaktuj się z nami lub odwiedź siedzibę naszej firmy – zrobimy wszystko, aby nasza myjnia w pełni zaspokoiła Twoje oczekiwania odnośnie stanu oraz czystości Twojego samochodu.

Mycie silnika jeszcze nigdy nie było tak sprawne i dokładne, dzięki czemu zarówno ten element, jak i wszystkie inne, może już niebawem dosłownie lśnić czystością. Twój pojazd z pewnością opuści siedzibę naszej firmy przeszczęśliwy, mogąc wyglądać cudownie. Nasza myjnia korzysta z nowoczesnych sprzętów i technologii, a także zatrudnia doświadczonych pracowników, którzy działają w naszej branży od wielu, wielu lat. Wszystko to świadczy o naszej doskonałej renomie oraz jakości proponowanych przez nas usług.

W związku z tym nie pozostaje nam nic innego, jak tylko zaprosić do kontaktu oraz odwiedzenia naszej myjni ze swoim samochodem. Gdańsk, Gdynia, Sopot są miastami, w których prężnie działamy i pomimo wielu lat doświadczenia na karku nieustannie się rozwijamy, starając się oferować coraz lepsze i coraz bardziej efektywne usługi.

Wodorowanie silnika Gdańsk, Sopot, Gdynia

Pamiętaj, że silnik można wyczyścić od zewnątrz, jak i od wewnątrz. Jeśli interesuje Cię wodorowanie silnika w Gdańsku, dobrze trafiłeś. Choć mało osób wie, że można bezpiecznie wyczyścić silnik również od środka, jest to naprawdę wyjątkowo potrzebna usługa.

Zwykle skupiamy się na regularnej wymianie oleju silnikowego i filtrów, ale trzeba też pozbyć się zebranego w środku nagaru. I my to właśnie robimy świadcząc usługę wodorowania silnika.

Korzystając z wodorowania można pozbyć się nagaru w bezpieczny i bezinwazyjny sposób. Nie musimy rozkręcać auta czy rozbierać silnika! Wprowadzamy specjalną mieszaninę gazów do obiegu pracującego silnika, aby w ten sposób podnieść temperaturę spalin. W ten sposób nagar poddawany jest procesowi pyraliozy i usuwany jest w formie gazowej wraz ze spalinami.

Silnik przed wodorowaniem
Waxoyl